زوج ها چقدر باید با یکدیگر زمان بگذرانند؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

زوج ها چقدر باید با یکدیگر زمان بگذرانند؟

ترزا ای.دیدونات
مترجم: عاطفه محمدصادق

 مدت زمان سالم برای وقت گذاشتن با اشخاص چقدر است؟ وقتی افراد وارد یک رابطه جدید می شوند هفت روز هفته و ۲۴ ساعت با آن فرد در ارتباط هستند اما اینکار هزینه هایی برای آنها خواهد داشت. برخی افراد احساس می کنند باید برنامه هایشان را با فرد جدید بریزند. تعادل چیست؟ برای دیگران باید چقدر زمان صرف کنیم؟ ۱۰۰ درصد خیلی زیاد و صفر هم خیلی کم است، بنابراین باید ببینیم بهترین نقطه کجا است. تعادل برقرار کردن از آنچه مردم فکر می کنند سخت تر است: افراد مایلند زمانی را با فرد جدید و هیجان انگیز زندگی‌شان بگذرانند. آنها در طلب فرصت هایی هستند که بتوانند باهم باشند و زمان هایی که نیستند دلتنگ می شوند. این زمان گذاشتن ها برای پرورش یک رابطه، ضروری و لازم است و دو زندگی را به یکدیگر پیوند می زند.
اما مطالبات کار و زندگی محدودیت های جدی برای وقت گذرانی با شریک زندگی‌مان به ما تحمیل می کند. ماموریت های کاری غیر منتظره، تعهدات کاری و اهداف و جاه طلبی‌های شغلی، اگر شریک ما توقع همراهی بیشتری از ما داشته باشد، استرس زیادی را به رابطه وارد می کند همچنین زوج های جدید باید زمان هایی را برای وقت گذرانی با دوستان و خانواده‌شان صرف کنند. وقتی مردم داخل رابطه ای هستند، میزان در دسترس بودن آنها در روابط تغییر می کند. برای مثال مطالعات نشان می دهد زنانی که مدت زمان بودن با شریک عاطفی‌شان را به سرعت افزایش می دهند، به همان سرعت زمان بودن با بهترین دوست‌شان را کم می کنند. وقتی دوستان از ندیدن شما شکایت می کنند و خانواده نگران غیبت های شما می شود نیاز به برقرای تعادل کاملا حس می شود.
همچنین افراد نیاز دارند زمان هایی را تنها بگذرانند و این نیاز مثل سایر نیازها مهم و قوی است. افراد زمانی را که صرف فکر کردن و انجام کارهای مورد علاقه شان می کنند سود و لذت می برند. در میان قدم برداشتن های محتاطانه بین مطالبات شغلی، خانواده و دوستان و چیزهایی که یک رابطه جدید به آن نیاز دارد، فعالیت های خودمراقبتی نیز بسیار حائز اهمیت است. هدف، برقراری تعادلی است که هر دو نفر در رابطه از زمانی که برای هم صرف می کنند احساس شادی و رضایت داشته باشند، روابط دوستی و خانوادگی‌شان را حفظ کنند و در عین حال به سمت اهداف شغلی خود برسند.

 چند نکته زیر را در نظر داشته باشید:
۱.تفاوت های فردی را در نظر بگیرید: افراد به زمان های متفاوتی برای وقت گذرانی با شریک‌شان نیاز دارند. تحقیقات نظریه دلبستگی نشان داده‌اند افرادی که سبک اضطرابی هستند به زمان زیادی برای بودن با شریک‌شان نیاز دارند درحالیکه افراد دارای سبک اجتنابی اغلب به استقلال خود اولویت می دهند. انتظار نداشته باشید شریک‌تان آینه نیازهای شما باشد.
۲.با شریک جدید خود چک کنید: بهترین کار برای اینکه بدانید چقدر زمان اختصاص دهید این است که از شریک‌تان بپرسید. نیازهای شریک خود را بدانید و وابستگی متقابلی ایجاد کنید که برای هر دو خوشایند باشد.
۳.به دوستان‌تان گوش دهید:‌ دوستان خود را فقط به عنوان سیستم حمایتی در نظر نگیرید، عقاید آنها در خصوص موفقیت رابطه‌تان می تواند مفید باشد(اسپریچر، ۲۰۱۱). وقتی رابطه جدیدی را شروع می کنید ارتباط با دوستان‌تان را فراموش نکنید. بهترین روش برای حفظ ارتباط با دوستان‌تان این است که شریک جدیدتان را وارد گروه دوستانتان کنید و در عین حال با این کار، فرصت رشد در گروه و موقعیت های متفاوت را به خود و شریک‌تان هم بدهید.
۴.در تقویم خود یک شب تاریخی داشته باشید: وقتی کار و مسائل دیگر زندگی وقت زیادی از شما می گیرند، راهی را برای حفظ رابطه‌تان پیدا کنید. از شریکتان بخواهید انتظارات خود را در خصوص با هم بودن در طول مشکلات زندگی روشن کند. سعی کنید آخر هفته یک شب ویژه و خاص با شریک‌تان دور از همه مسائل و مشکلات زندگی داشته باشید.
۵.تشخیص جزر و مد ها: اگر یک رابطه جدید بخواهد به سمت یک رابطه متعهدانه تکامل پیدا کند، جزر و مدها و استرس های زندگی ممکن است تبدیل به جزر و مد رابطه شده و انرژی زیادی از رابطه بگیرد. چنانچه رابطه ای، مرکز زندگی فرد باشد بسیار مهم است که با صرف زمان کافی، این رابطه را تغذیه کرده و از آن مراقبت کند.

حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:
ای.دیدونات، ترزا. (۱۳۹۵).  زوج ها چقدر باید با یکدیگر زمان بگذرانند. عاطفه محمدصادق (مترجم).

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.