شش نکته برای تاثیرگذاری روی دیگران در اولین ملاقات

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سوزان کرایوس ویتبرن
مترجم: عاطفه محمدصادق

اگر می خواهید در اولین ملاقات خود با افراد، حس بدی از خود به جای نگذارید این ۶ کته را رعایت کنید:

 ۱.سعی نکنید هرطور شده خاطره خوبی از خود به جای بگذارید. اگر سعی کنید از حالت عادی و نرمال خود خارج شده و تلاش کنید فرد تاثیرگذاری باشید در دیگران حس منفی ایجاد می کنید.

 ۲.سعی نکنید با صحبت کردن از گذشته تان به دیگران نزدیک شوید. شما نمی دانید زندگی دیگران چگونه بوده است بنابراین اگر بدون اینکه سوالی از آنها بپرسید فقط در مورد خودتان حرف بزنید ممکن است در آخر شرمگین و ناراحت شوید.

 ۳.با پرحرفی هایتان، سکوت و مکث ها را پر نکنید. به فرد مقابل مهلت بدهید در بحث شرکت کند. گوش دادن مداوم و طولانی مدت به حرف های شخص دیگر کار طاقت فرسایی است.

 ۴.فکر نکنید دیگران هم با شما موافق هستند. فرض ها و تصورات خودتان را که از صحت آنها هم مطمئن نیستید به زور به افرادی که آنها را خیلی خوب نمیشناسید تحمیل نکنید. صرف اینکه یک نفر از یک شهر یا کشور خاص می آید الزاما به این معنا نیست که کلیشه های مخصوص به آن شهر یا کشور را دارا باشد. مثلا فرض کنیم همه آمریکایی ها محافظه کار هستند. یا افراد فلان شهر متعصبند.

۵.فضولی نکنید. شاید شما پدر و فرزندی را در تعطیلات ملاقات کنید. از کودک می پرسید آیا خواهر برادر دیگری دارد؟ او میگوید نه و بعد شما می پرسید پدرش را بیشتر دوست دارد یا مادرش را. در این مکالمه چند اشکال عمده هست: شاید این خانواده یکی از فرزندان خود را از دست داده باشد، شاید والدین او طلاق گرفته باشند یا بدتر از آن شاید مادر او اخیرا فوت کرده باشد. ایجاد یک حس خوب در اولین ملاقات یعنی با نزاکت بودن.

 ۶.احساس نکنید که به این شخص می توانید اعتماد کنید. جذابیت اجتماعی افراد ممکن است منجر به شکل گیری نگرشی مثبت به افرادی ناشایست شود. اگر تمام اسرار زندگی خودتان را با جزئیات فاش کنید به فرد مقابلتان نشان می دهید که چقدر ناپخته هستید و اجازه می دهید هرکسی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

ایجاد یک حس خوب در اولین ملاقات در بعضی موقعیت ها نسبت به موقعیت های دیگر اهمیت بیشتری دارد. چه مصاحبه های شغلی و چه اولین ملاقات با شریک زندگیتان اگر از ابتدا درست شروع شوند تداوم بهتری پیدا می کنند.


حقوق معنوی محفوظ و ذکر منبع با کتاب‌شناسی زیر بلامانع است:

کرایوس ویتبرن، سوزان. (۱۳۹۵). شش نکته برای تاثیرگذاری روی دیگران در اولین ملاقات. عاطفه محمدصادق (مترجم).

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.