چرا زن ها بیشتر از مرد ها گریه می کنند؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سرآغاز گریه کردن از هنگام تولد شروع می شود که با هدف جلب حمایت های عاطفی و امنیتی از طرف بزرگسالان به وجود می آید.درکودکان گریه کردن با گرفتن آنچه که مورد نیاز آنها از بزرگسالان است،شروع می شود و در بزرگسالان گریه کردن یک ابراز دائمی برای زنان است.زنان برای گریه ی کودکان ۷ نشانه ی مختلف برای ارزیابی نیاز آنها می بینند.غده ی اشکی در میان زنان فعال تر از غده ی اشکی مردان است که تأثیر پذیری مغز زنان درباره ی مسائل احساسی نشان می دهد.به نظر می رسد که مردان در مکان های عمومی به ندرت نسبت به زنان گریه می کنند،چون مردها نشان دادن احساسات خود را درمیان مردان دیگر نشانه ی نقطه ضعف خود و تشویق شدن دیگران برای حمله به خود می دانند. درمیان زنان گریه کردن خصوصاً اگر میان زنان دیگر باشد نشانه ی صداقت آنها می باشد.زیرا گریه کننده مانند بچه ای می شود که هم جنسان او مانند والدینش به دور او جمع می شوند تا از او حمایت کنند.گریه کردن با سه هدف عمده صورت می گیرد: جهت پیشگیری از مشکلات خانوادگی از مشوره خانواده کمک بگیرید .

۱-      برای شستشوی چشم

بسیاری از جانور شناسان براین باورند که این عمل یادگار زمانی است که ما مانند آبزیان در آب زندگی می کردیم و برای شنا کردن انگشتان پرده دار خود را باز می کردیم تا به راحتی در آب شنا کنیم .وجود مایع اشک در غده ی اشکی درون چشم و وجود مجرای اشکی برای پاک کردن چشم و خروج از مجرای بینی است.گریه کردن برای خارج ساختن نمک و و سایر املاح از چشم است.همچنین اشک ها دارای آنزیمی به نام لیزوزوم هستند که باعث کشتن باکتری ها و جلوگیری از عفونت چشم است.

۲-      برای کاهش استرس

 

تحلیل های شیمیایی که درباره ی اشک انجام شده نشان می دهد اشک هایی که به دلیل استرس برروی گونه ها می ریزند،شامل پروتئین هایی هستند که هنگام جاری شدن چشم را نیز پاک می کنند.به نظر می رسد که بدن با تولید این اشک ها توکسین موجود در خون را از جسم پاک می کند.به همین دلیل معمولاً از زن ها می شنویم که بعد از ریختن اشک حال شان بهتر می شود در حالیکه هیچ دلیلی نیز برای گریه ی آن ها وجود ندارد.همچنین اشک شامل ماده اندروفین است که تسکین دهنده ی درد و مسکن طبیعی درد های احساسی است. جهت کمک به رفع مشکل کودک خود ازمشاوره کودک کمک بگیرید.

۳-      یک نشانه برای بروز احساسات

فوک ها و سمورهای دریایی وقتی بچه های خود را از دست می دهند،گریه می کنند.انسان ها تنها موجودات ساکن خشکی هستند که هم از روی احساس و هم برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران اشک می ریزند.اشک به عنوان یک علامت بصری برای درخواست حمایت از دیگران و احساس آرامش است و این حالت در دیگران هورمونی به نام اکسی توسین را ایجاد می کند که تمایل شخص مخاطب را برای لمس و در آغوش گرفتن گریه کننده تحریک می کند.

چشم های مرطوب و درخشان معمولاً بعد از ریزش هر اشکی و یا طغیان احساسات ظاهر می شود.اما اشک ها به نقطه ای که از آن جاری می شوند در حالت عادی فشار نمی آورند.  جهت پیشگیری از مشکلات خانوادگی از مشاوره کودک کمک بگیرید.

درخشش و برق چشم ها می تواند در چشم های افرادی مانند والدینی که به خاطر موفقیت فرزندانشان خوشحال و سرافراز شده اند دیده شود و یا به صورت نوری حاصل از اشک های تولید شده منعکس شود.برگرفته شده از کتاب چرا مردان دروغ می گویند و زن ها گریه می کنند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.